Oyun Dinamikleri

From Cantr II Wiki
Jump to: navigation, search
Interwiki

българскиDeutschEnglishEspañolEsperantoFrançaisItalianoLietuviųLojbanNederlandsPolskaPortuguêsРусскийSuomiSvenskaTürkçe中文


Cantr II' ye hoş geldiniz. Yine de başlamadan önce aşağıda yazılanları dikkatle okumanızı tavsiye ederiz. İleride yapacağınız olası hataları engellemek için faydalı olabilir.

Öncelikle şunu bilkmenizde fayda var, büyük ihtimalle Cantr II şu ana kadar oynadığınız hiç bir oyuna benzememektedir. Proje toplumların gelişimini simüle etmek üzerine kuruludur, bunun içerisinde role play, binalar inşa etmek, şiddet (her ne kadar teşvik ediliyorsa da, bir takım sınırlamalar da söz konusudur) vardır. Ama bunların hiç biri oyunun içerisindeki bir hedef olarak görülmemelidir. Oyunu eğlenceli kılmak büyük ölçüde katılım ile mümkün olabilir, kısacası eğer hiç bir şey olmamasından yakınıyorsanız, siz bir şeyler yapın!

ÖNEMLİ: Eğer amacınız ardınızda bir ceset yığını bırakarak yola devam etmekse, Cantr II kesinlikle sizin için uygun ortam değildir.

Ayrıca: Cantr II adil yerleşimli realistik bir dünya üzerinde oynanmaktadır. Teknoloji gelişimi bazen tuhaf olabilmekte, mesela en yetkin tarım aracının tırpan olduğu bir şehirde arabalar, radyolar üretilebilir, ama oyunda büyü ya da doğa üstü öğelere kesinlikle yer verilmemiştir. (Tabii, eğer karakteriniz büyü diye bir şey varmış gibi davranmayı tercih ediyor ya da bir takım tanrıların bir takım güçlerle bir şeyler yaptığına inanıyor olabilir...)

Second, the Web-based interface makes Cantr II a fairly slow-paced game. Please be patient! It might take you three or four days to walk to the next location. It might take a day or two for the person you`re talking to to log in and respond. It`s possible that even if you can see 40 people standing in your location when you say something, none of them are there to respond immediately!

Third, the in-game economy and laws are entirely determined by the players. The game`s code provides the means to produce physical objects; what you do with those is not (and will not be) coded. No social structure will be coded. No concept of ownership will be coded. No rules or laws will be coded, beyond some limitations on violence. The two requirements imposed by the game are that characters need to eat, and that death is final and permanent...

Cantr now has a system of genetically transferrable skills which influence how effective you are at different things your character does.