Dynamika Gry

From Cantr II Wiki
Jump to: navigation, search
Interwiki

българскиDeutschEnglishEspañolEsperantoFrançaisItalianoLietuviųLojbanNederlandsPolskaPortuguêsРусскийSuomiSvenskaTürkçe中文

Powrót do strony głównej

Po pierwsze, Cantr II jest prawdopodobnie niepodobna do większości sieciowych gier w jakie grałeś(aś). Pomysł gry polega na symulowaniu rozwoju społeczeństw - można odgrywać jakąś rolę (i zachęcamy do tego); można budować (także zachęcamy); można używać przemocy (do pewnego stopnia zachęcamy, jednak są pewne granice) - ale żadna z tych trzech rzeczy nie jest celem gry. Gra będzie najbardziej przyjemna jeżlei będziesz współuczestniczyć w tym procesie - jeżeli będziesz współoddziaływać z graczami wokół Ciebie, i jeżeli stwierdzisz że nic się nie dzieje, po prostu coś zrób!

http://www.cantr.net/graphics/cantr/pictures/button_small_menu.gif UWAGA!

MAŁA UWAGA: Jeśli masz pomysł zostawiania za sobą szeregu zwłok po drodze, to Cantr II nie będzie dla Ciebie dobrą grą.

I JESZCZE JEDNO: Cantr II rozgrywa się w dosyć realistycznym świecie. Poziom technologiczny jest dziwny - można budować samochody i helikoptery w świecie w którym głównymi narzędziami są młotki, kilofy i widły - ale nie ma wbudowanej żadnej magii w tej grze. (ale, jeśli Twoja postać chce udawać że jest jakaś magia, lub wierzyć że rzeczy dzieją się za sprawą mocy jakiegoś boga, to już inna sprawa...)


Po drugie, obsługa gry poprzez przeglądarkę sprawia, że Cantr II jest grą o wolnym tempie. Proszę być cierpliwym! Droga z jednej osady do drugiej może trwać trzy lub cztery dni na piechote. Czekanie na oodpowiedź drugiej osoby może trwać dzień albo dwa zanim ta osoba do której mówisz sie zaloguje i odpowie. Może być tak, że nawet widząc 40 osób w jedynm miejscu i coś do nich mówiąc, to i tak żadna z nich nie odpowie natychmiastowo!

Po trzecie, w grze ekonomia i prawa są całkowicie zależne od graczy. Sposób działanie gry umożliwia wytwarzania fizycznych objektów, to co z nimi zrobisz nie jest (i nie będzie) z góry ustalone. Struktura społeczna nie jest z góry ustalona. Sposób ustalania praw własności nie jest z góry ustalony. Żadne zasady i prawa nie są z góry ustalone, poza kilkoma ograniczeniami w przemocy. Dwa wymagania wprowadzone w gre to, że postacie muszą jeść, oraz ich śmierć jest ostateczna i nie do odwołania... Następstwem tego jest to, że informacje o świecie gry i rzeczy w nim zawartych nie będą dostępne na "Oficjalnej Stronie Cantr II" lub na czymś podobnym; te informacje powinny być wymieniane w grze, między postaciami.