Category:Pojazdy

From Cantr II Wiki
Jump to: navigation, search
Interwiki

българскиDeutschEnglishEspañolEsperantoFrançaisItalianoLietuviųLojbanNederlandsPolskaPortuguêsРусскийSuomiSvenskaTürkçe中文

Opis

Pojazdy zwalają na szybsze poruszanie się po lądzie i wodzie, posiadają zwiększoną pojemność oraz pozwalają na odkrywanie nowych terenów. W pojazdach można przechowywać przedmioty i surowce. Duży wpływ na prędkość poruszania się pojazdów ma obciążenie ładunkiem i postaciami.
Postać w pojeździe może atakować inne postacie poza pojazdem i na odwrót. Kiedy jestes w pojeździe, nie wszystkie zdarzenia dziejące się na zewnątrz są widoczne. Rozmowy zawsze są słyszane i zobaczysz, że ktoś na coś wskazuje, ale nie zauważysz, że postacie wchodzą lub wychodzą z budynków i pojazdów oraz że opuszczają lokację.

  • Pojazdy naziemne poruszają się po tych samych drogach, co piesi, tylko robią to szybciej i mogą przewozić więcej ciężaru. Ich szybkość zależna jest od rodzajów dróg oraz, w przypadku samochodów, rodzaju zamontowanego silnika. Niektóre pojazdy mogą się poruszać tylko po niektórych typach dróg.Niektóre pojazdy lądowe nie działają bez silnika, który musi być w nich zamontowany już po skompletowaniu danego pojazdu.

Kiedy postać jest w pojeździe nie może być atakowana przez zwierzęta. Kiedy podróżujesz, możesz atakować zwierzęta, ale gdy parkujesz w danej lokacji, już nie.


  • Pojazdy wodne czyli statki i łodzie umożliwiają podróż po morzach i jeziorach. Mogą one być budowane tylko w lokacjach, w których jest możliwość dokowania (przybijania) do brzegu. Większe statki po zbudowaniu i pierwszym oddokowaniu od brzegu mogą dokować tylko do przystani i portów. Prędkość łodzi i statków może zostać zwiększona dzięki wybudowaniu masztów i żagli.


Zamek

Budowa pojazdu obejmuje również wstawienie do niego zamku. Klucz w momencie ukończenia budowy pojawia się w inwentarzu postaci, która założyła projekt, a gdy jej nie ma, to pojawia się na ziemi. Gdy zamek zostanie zniszczony to można dorobić nowy zamek do pojazdu.

Tabele