Wrak

From Cantr II Wiki
Jump to: navigation, search
Interwiki

българскиDeutschEnglishEspañolEsperantoFrançaisItalianoLietuviųLojbanNederlandsPolskaPortuguêsРусскийSuomiSvenskaTürkçe中文

Kiedy na pokładzie statku (również w kabinach i ładowniach) przez 200 dni nie pojawia się żadna żywa postać, codziennie zaczyna wzrastać o 2% szansa na to, że zostanie zniszczony i zamieni się we wrak.

Jeśli łódź waży 7000 gramów lub mniej - zamieni się w mały wrak. Statki cięższe będą dużym wrakiem. Wrak pojawia się na wybrzeżu najbliższej lokacji, bez zamka. Notatki zawsze pozostają nienaruszone w tym procesie, jednak większość surowców i przedmiotów, które znajdywały się na statku zostaje zniszczona. Wraki działają w sposób zbliżony do stalowej klatki - znajdująca się na nim osoba będzie widoczna z placu, jednak nie można wraku przenieść.

Każdy wrak można rozebrać. W przypadku małego wraku potrzebna jest siekiera - odzyskuje się w ten sposób 1800 gramów drewna (bez względu na to, z jakiego materiału był zrobiony pierwotnie). Duży wrak można rozebrać za pomocą siekiery i młota kowalskiego, tym samym odzyskując 7000 gramów drewna.