Jūsų pirmoji diena Cantr pasaulyje

From Cantr II Wiki
Jump to: navigation, search
Interwiki

българскиDeutschEnglishEspañolEsperantoFrançaisItalianoLietuviųLojbanNederlandsPolskaPortuguêsРусскийSuomiSvenskaTürkçe中文

Daugelis žaidėjų greitai praranda norą žaisti Cantr dėl staigios mokymosi kreivės ir greičiausiai nemalonių pirmųjų dienų. Šis trumpas straipsnis padės jas iškęsti.

Veikėjai

Kai jūsų paskyra patvirtinama ir pirmą kartą prisijungiate, žaidėjo puslapyje pamatysite savo veikėjų sąrašą. Prisijungti prie savo veikėjo galite spragtelėdami ant piktogramos http://www.cantr.net/graphics/cantr/pictures/button_small_char_happy.gif, esančios šalia veikėjo vardo.

Tai padarę, pateksite į įvykių puslapį, kuriame pamatysite, kas įvyko šiame mieste nuo tada, kai gimėte.

Žmonės ir įvykiai

Kai prisijungsite pirmą kartą, veikėjo įvykių puslapis greičiausiai bus beveik tuščias. Pirmąją dieną įvykių puslapis yra labai nuobodus. Priklausomai nuo miesto populiacijos ir aktyvumo, įdomių įvykių gali tekti laukti dieną ar daugiau. Įvykių puslapio skaitymas yra geriausias būdas suprasti, kaip veikia žaidimo mechanizmas, bei pažinti žmones ir sužinoti apie miesto veiklą.

Jūs galite matyti dalykus, panašius į šį: „Jūs pamatėte, kad dvidešimtmetis vyras kalbėjosi su trisdešimtmete moterimi“. Jūs negirdite, ką jie kalba, nes tai konfidencialu. Be to, mažai žinote apie juos, tik lytį ir apytikslį amžių. Tačiau jei spragtelėsite ant trumpo aprašymo („dvidešimtmetis vyras“), atsidarys veikėjo aprašymo puslapis, kuriame rasite įvairios informacijos apie konkretų veikėją, keletą bendravimo mygtukų ir laukelį vardui.

Nepamirškite, kad nei vienas iš vietovėje esančių žmonių (kuriuos galite pamatyti spragtelėdami ant žmonių puslapio nuorodos) yra netikras. Kiekvieną iš jų valdo realus žaidėjas, visai kaip ir jūsų veikėją.

Žmonių vardai

Tiesą sakant, galite parašyti ką tik norite kaip veikėjo vardą, kadangi tai matysite tik jūs įvykių ir žmonių puslapiuose. Tačiau paprastai žmonės palaukia, kol veikėjas prisistato, tada nukopijuoja vardą į laukelį. O kiti žmonės nežino, kaip jus vadinti, kol neprisistatote. Todėl labai svarbu pasakyti savo vardą pirmąją dieną, nes visi matys jus kaip „dvidešimtmetę moterį“ ar „dvidešimtmetį vyrą“.

Kalbėjimas su kitais

Puiki pradžia – prisistatyti ir pasakyti, kad ką tik atvykote. Įveskite savo veikėjo žodžius į laukelį, esantį virš įvykių sąrašo, ir spragtelėkite „Pasakyti visiems“ mygtuką. Tada visi, esantys toje vietoje, galės perskaityti, ką jūsų veikėjas pasakė, kai tik prisijungs (tikriausiai tai įvyks ne iš karto, nes dažniausiai veikėjai nėra prisijungę vienu metu). Kai kitą kartą pažiūrėsite į įvykių puslapį, greičiausiai kas nors jau bus atsakęs jums.

Jei norite kalbėti su konkrečiu žmogumi, spragtelėkite ant jo vardo (arba trumpo aprašymo) ir spragtelėkite http://cantr.net/graphics/cantr/pictures/button_small_talk.gif. Tuomet pamatysite laukelį, kuriame galėsite įrašyti savo žodžius. Tai dažnai vadinama šnibždėjimu, nes kiti negali girdėti, ką sakote. Tačiau ilgi privatūs pokalbiai gali būti laikomi nemandagiais ar įtartinais. Taigi, dažnai geriau „pasakyti visiems“ ir kreiptis į veikėją vardu, nebent toje vietoje yra labai daug žmonių arba kalbate apie asmeninius reikalus.

  • Visada bendraukite iš veikėjo perspektyvos

Kai kalba jūsų veikėjas, turėkite omenyje, kad visada rašote iš jo perspektyvos – kalbate ne jūs (žaidėjas), o veikėjas. Neužsiminkite apie realų pasaulį, kai jūsų veikėjas kalba. Jūsų veikėjas žino tik tai, su kuo tiesiogiai ir asmeniškai susidūrė Cantr. Taigi tokie dalykai kaip „yra prisijungęs“ arba „kaip žaisti šį žaidimą?“ turėtų būti vengiami arba akivaizdžiai pažymimi kaip OOC, jei privalote tai pasakyti.

  • Demonstruokite jausmus stilingai

Nepamirškite, kad bendravimas Cantr nevyksta akimirksniu. Taigi, jaustukai ir trumpiniai (pavyzdžiui, „lol“) paprastai yra nemėgstami. Nereikia skubėti, tad parašykite pilnus žodžius ar net sakinius. Jei norite parodyti veiksmą, o ne žodžius, paprastai veiksmą įrėmina žvaigždutės. (Pavyzdys: Labas. *šypsosi*) Kaip ir visada, tai kartais naudojama per dažnai.

Daiktai

Kai spragtelėjate ant „Objektai“ skilties, patenkate į objektų puslapį, kuriame matote visus objektus, esančius ant žemės. Bet kas, esantis toje vietove, taip pat mato tuos daiktus.

Jūs galite perskaityti raštelius, spragtelėdami piktogramą http://www.cantr.net/graphics/cantr/pictures/button_small_read.gif.

Vietiniai įstatymai

Labai rekomenduojama perskaityti raštelius, esančius ant žemės, prieš ką nors darant. Dažnai tarp raštelių rasite įstatymų ar taisyklių rinkinį, kurie galioja tam regionui. Kai kur už įstatymų ignoravimą yra smarkiai baudžiama. Gali būti įstatymai, nurodantys, ar galima medžioti, rinkti maistą ar resursus, šnibždėti, išeiti iš miesto ir t. t. Įstatymai gali aprašyti bet kokį elgesį. Šių įstatymų nekuria žaidimo kūrėjai, juos kuria vietovėje gyvenantys veikėjai. Pradžioje jūsų veikėjas yra labai pažeidžiamas – jis neturi maisto, drabužių ar ginklų. Taigi, jūsų veikėjų veiksmai ir pasirinkimai daro didelę įtaką jo dabarčiai ir ateičiai!

Ne taip, kaip įprasta kituose žaidimuose, Cantr daiktus, esančius ant žemės, nebūtinai gali pasiimti bet kas. Objektai dėl įvairių priežasčių gali būti ant žemės, o jų savininkai šių daiktų paėmimą laikys vagyste. Taip pat vien dėl to, kad fiziškai galite įeiti į pastatą, nereiškia, kad pastato savininkas apsidžiaugs tokiu elgesiu. Taigi, nepamirškite perskaityti miesto taisyklių.

Raštelių kopijavimas

Anksčiau veikėjas turėjo paimti raštelį, kad galėtų nusikopijuoti jį. Dabar tai galite padaryti spragtelėję piktogramą http://www.cantr.net/graphics/cantr/pictures/button_small_copy.gif, kuri yra šalia raštelio objektų puslapyje. Tuomet kopija atsiras jūsų veikėjo inventoriuje. Jūs galite nusikopijuoti raštelius, kurie jau yra jūsų inventorių, spragtelėję panašią piktogramą. Tačiau šiuo metu neįmanoma sunaikinti neredaguotinų raštelių, tad vienintelis būdas jų atsikratyti – sudėti į voką arba išmesti (tačiau dėl to objektų puslapis atrodys netvarkingas, kam nors gali tai nusibosti ir jie sudės viską į šiukšlių voką). Kai kurie rašteliai gali būti neredaguotini, t. y. jūs negalite pakeisti jų turinio. Tokio raštelio kopija taip pat bus neredaguotina. Paprasti rašteliai gali būti redaguojami, ištrinami ir pašalinami be jokių apribojimų.

Kaip paimti ką nors

Šalia objekto, esančio ant žemės, matote rodyklės piktogramą. Akivaizdu, kad rodyklė, rodanti į viršų: http://www.cantr.net/graphics/cantr/pictures/button_small_take.gif, reiškia „paimti šį objektą“. Kai spragtelėjate ant jos, daiktas perkeliamas į jūsų veikėjo inventorių. (Jei tai resursas, turėsite nurodyti, kiek gramų norite paimti.) Tačiau turite žinoti, kad jeigu kažkas guli ant žemės, tai nebūtinai yra palikta ir nereikalinga. Taigi, protinga paklausti, ar galėtumėte paimti. Kitu atveju jūsų veikėjas gali būti apkaltintas vagyste. Net raštelių paėmimas gali užtraukti nemalonę, jei tai paskutinė kopija, nes tuomet kiti nebegali matyti raštelio.

Norėdami numesti ką nors iš savo inventoriaus, spragtelėkite piktogramą su rodykle, rodančia į apačią: http://www.cantr.net/graphics/cantr/pictures/button_small_drop.gif.

Maistas

Vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuo turėtumėte susirūpinti, – maistas. Kai kuriose vietovėse leidžiama rinkti maistą. Tiesiog nueikite į vietovės puslapį ir spragtelėkite ant piktogramos priešais valgomą resursą. Kai turėsite šiek tiek maisto, jūsų veikėjas automatiškai valgys kiekvieną dieną (jei maistą galima valgyti, prieš tai jo kaip nors neapdorojant). Kai kurie maisto produktai yra skirti tik gydymuisi, todėl negali būti valgomi alkio malšinimui. Tačiau iš pradžių perskaitykite raštelius, esančius ant žemės! Kai kuriose vietovėse maisto rinkimas yra draudžiamas arba ribojamas, nes resursus vienu metu gali rinkti ribotas skaičius žmonių. Kai kuriose vietovėse naujagimiai gauna maisto nemokamai arba turi atidirbti už jį. Išsiaiškinkite tai, jei nenorite, kad jūsų veikėjas patektų į kalėjimą arba jam būtų įvykdyta mirties bausmė.

Tai turėtų jums padėti išvengti nusivylimo dėl to, kad jūsų veikėjas iš karto buvo įkaltintas ar nužudytas už įstatymų pažeidimą. Kadangi nėra jokių naujų Cantr žaidėjų apsaugos priemonių, iš pradžių turėtumėte būti atsargūs ką nors darydami.

Papildomi informacijos šaltiniai

Naudingos informacijos, padėsiančios sukurti gerą Cantr veikėją, rasite „Webzine“ straipsnyje apie veikėjo raidą (anglų k). Būtinai peržiūrėkite žaidimo praktines taisykles. Norėdami sužinoti apie mygtukus ir techninį žaidimo mechanizmą, žvilgtelėkite į žaidimo mechanizmo puslapį (įskaitant ir [[Vartotojo sąsajos vadovas|vartotojo sąsajos vadovą) bei žaidimo dinamikos puslapį, kuriame paaiškinta pagrindinė idėja, kaip žaisti žaidimą.

Nepamirškite užsukti į diskusijų forumą, kuris yra Cantr žaidėjų bendruomenės pagrindas ir kur galite surasti pagalbos, jei kažkokia žaidimo dalis jums yra neaiški.

Tikiuosi, kad tai padės jūsų veikėjams išgyventi pirmąsias dienas. Tai šiek tiek sudėtinga. Tačiau po to greičiausiai būsite sužavėti (beveik) beribėmis savo veikėjų gyvenimo galimybėmis. Sėkmės!