Praktinės taisyklės

From Cantr II Wiki
Jump to: navigation, search
Interwiki

българскиDeutschEnglishEspañolEsperantoFrançaisItalianoLietuviųLojbanNederlandsPolskaPortuguêsРусскийSuomiSvenskaTürkçe中文

Prisistatykite

Pasakykite žmonės savo vardą arba kaip norėtumėte būti vadinami. Prieš sužinodami jūsų vardą, kiti žinos tik jūsų lytį ir apytikslį amžių („dvidešimtmetis“). Bus žymiai lengviau bendrauti, jei pasakysite savo vardą ir sužinosite kitų veikėjų vardus. Kai kur žmonės gali būti netgi priešiški tiems, kurie neprisistato gimę ar atvykę į naują vietovę.

Perskaitykite įstatymus!

Geriausia praktinė taisyklė, nesvarbu, kur gimėte, yra perskaityti įstatymus! Jeigu jų nėra (paprastai juos galima rasti ant žemės esančiame raštelyje), nebijokite ir paklauskite.

Perskaityti įstatymus galite spragtelėję ant skilties „Objektai“, kur pamatysite visus toje vietoje ant žemės esančius objektus, įskaitant raštelius. Tada spragtelėkite akies piktogramą prie raštelio, kurį norite perskaityti. Daugelyje vietovių, kuriose gyvena bent keli žmonės, rasite raštelį su bendromis taisyklėmis ar įstatymais, tačiau ne visose.

Daugelyje (bet ne visose) vietose nėra gera mintis belsti į pastatų dūris, eiti į pastatus, imti daiktus, esančius ant žemės, ar suduoti kitiems žmonėms.

Žaidime nėra taisyklės, sakančios, kad jūs privalote laikytis savo bendruomenės įstatymų. Tačiau nepamirškite, kad jei nuspręsite pažeisti įstatymus, būkite pasiruošę išsisukti, nebent norite susidurti su pasekmėmis.

Būkite originalūs!

Kita gera mintis yra sukurti savo veikėjus kiek įmanoma originalesnius. Rimtiems žaidimo vaidmenimis asams nepatinka, kai naudojami realaus pasaulio žmonių vardai ar organizacijų pavadinimai. Tai parodo vaizduotės trūkumą, o vaizduotė padaro Cantr tokį puikų. Net jei jūsų veikėjas nesielgia kaip realaus pasaulio žmogus, į jūsų veikėją bus žiūrima ne taip rimtai kaip į veikėją, turintį originalų vardą.

Žaidėjo perspektyva / veikėjo perspektyva

OOC yra žymė, kurią daugelis žaidime naudoja, kai norima parodyti, jog žinutė rašoma iš žaidėjo perspektyvos, o ne iš veikėjo. Nors tai žaidime paprastai nemėgstama, tačiau naudojama kai kuriais atvejais. Jei *privalote* kalbėti iš žaidėjo perspektyvos, geriau daryti tai šnibždėdami (sakykite tai tik vienam asmeniui).

Šiaurė yra dešinėje!

Jei dar nežinote, žemėlapis, kurį matote vietovės puslapyje, yra pasuktas 90° pagal laikrodžio rodyklę, taigi šiaurė yra žemėlapio dešinėje (kur įprastai būna rytai). Šiaurė yra dešinėje, rytai – apačioje, pietūs – kairėje, o vakarai – viršuje. Nepamirškite to, kai braižote žemėlapius ar plaukiate jūromis! Nežinodami to, lengvai galite pasiklysti!