Cantr Personeli

From Cantr II Wiki
Jump to: navigation, search
Interwiki

българскиDeutschEnglishEspañolEsperantoFrançaisItalianoLietuviųLojbanNederlandsPolskaPortuguêsРусскийSuomiSvenskaTürkçe中文

Cantr II, bu oyunu ellerinden geldiğince ilginç ve hoş yapmak üzere zamanlarını gönüllü olarak veren geniş bir insan grubu tarafından yürütülür. Oyun Yönetim Konseyinin siyasi liderliği ve Oyun Yönetim Kurulunun günlük idaresi altında değişik departmanlar oyunu yönetmenin değişik yönlerine yoğunlaşırlar.

Programlama Departmanı, Cantr'ın kaynak kodunun geliştirilmesi ve bakımı ile ilgilenir. Eğer yazılımda hatalarla (bug'larla) karşılaşırsanız, onları bugs@cantr.net adresine bildirmeli ya da Genel Destek Forumu'nda raporlamalısınız. Bunu yaparsanız hatalarla en kısa zamanda ilgilenilecektir, malesef bu yine de bir süre alabileceği anlamına geliyor, bu departmanda genellikle personel azlığı vardır.

Kaynaklar Departmanı, oyunun endüstriyel zinciri ile ilgilenir. Hammaddeler, makinalar, hayvanlar vb. tasarlarlar. Eğer yeni bir hammadde ya da makina ile ilgili bir öneriniz varsa, bunun Cantr Suggestions Forumunda duyulmasını sağlayın.

Oyuncular Departmanı, Cantr oyuncularının oyunu anlamalarına yardımcı olmak ve oyuncuların, oyunun az sayıdaki kuralına uyup uymadığını kontrol etmektir. Bu adamlarla arkadaş olsanız iyi edersiniz ;)

Pazarlama Departmanı, Cantr'ı dış dünyada mümkün olduğunca tanıtmakla yükümldür. Oyundan belki de onların çalışması sonucu haberiniz oldu.

Diller Departmanı, İngilizce bilmeyenler de oyunu oynayabilsinler diye, oyunu çok sayıda dile çevirir. Bu sadece yabancı dil bilmeyenler için güzel olmakla kalmaz, oyuna çok ilginç, kültürlerarası bir boyut ekler, çünkü tüm dil grupları aynı sanal dünya üzerinde yaşarlar.

Yeni Yerler Departmanı yeni adalar yaratmak ve onlara hayvanlar, yollar ve kaynaklar eklemekle yükümlüydü, anca işi bittiğinden feshedildi.

İletişim Departmanı, Cantr oyuncu topluluğunu idare etmek ve onlara hoşça vakit geçirtmekle yükümlüdür. Cantr Webzin'i Stolen Notes yayınlarlar, Cantr Forum unun (link) ve Cantr Sohbet Kanalı nın (link to Java applet) moderatörlüğünü yaparlar. Oyuncu topluluğunu gelişmelerden haberdar ve mutlu tutmak için yeni yollar da ararlar, örneğin Colonel Cantr Radyo İstasyonu nu yönetmişti.

Cantr Personelinin daha resmi bir dökümünü görmek için Cantr Departmanlar Özeti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.