Znane błędy

From Cantr II Wiki
Jump to: navigation, search
Interwiki

българскиDeutschEnglishEspañolEsperantoFrançaisItalianoLietuviųLojbanNederlandsPolskaPortuguêsРусскийSuomiSvenskaTürkçe中文

Nie mogę się zalogować / Cantr zniknął!

Rozwiązanie: Kod Cantr nie jest idealny i czasem mogą zdarzać się błędy. Zwykle po chwili sytuacja wraca do normy, jeśli tak się nie stanie to prawdopodobnie personel gry wie już o całej sytuacji i pracuje by to naprawić ;) Na wszelki wypadek możesz napisać o tym na forum, jednakże wcześniej warto sprawdzić temat http://forum.cantr.org/viewtopic.php?f=3&t=17376&start=165 Jeśli gra działa a nie możesz zalogować się na żadną z postaci to prawdopodobnie przeprowadzane są jakieś poważne zmiany w grze, wymagające chwilowego jej wstrzymania.

Widzę jak [nazwa statku] oddokowuje gdziekolwiek

Opis: Ten sam statek jest widziany jako wypływający z doku dla wszystkich podróżujących po drogach, obojętnie, gdzie są w odniesieniu do łodzi lub morza.

Rozwiązanie: To jest nawiedzony statek - straszy Cię! Lub po prostu zignoruj to - jest to usterka związana z przybijaniem / wypływaniem z doku, gdy ktoś użyje przycisku powrotu i próbuje ponownie dokować.

Nie mogę przekazać rzeczy podczas podróżowania piechotą

Rozwiązanie: To nie jest błąd. Musisz poczekać aż nie osiągniesz celu podróży.

Z drugiej strony, jeżeli jesteś w pojeździe, możesz minąć postacie idące po drodze - ale musisz przebywać w pojeździe szybszym od idącej postaci i ją minąć - wtedy możesz się dostosować do jej prędkości i podróżować razem z nią.

Mój budynek nigdy nie pojawił się i moje pojazdy fiksują

Rozwiązanie: nie używaj HTML, apostrofów, łączników pisarskich lub niczego ze znaków alfanumerycznych (tych ukrytych) do nazywania budynków lub pojazdów - prawdopodobnie jest to przyczyną dziwnych zachowań budynków lub pojazdów. Skontaktuj się z Działem Programowania ze szczegółami brakującego budynku.

(Skopiowany z wątku na forum Known Bugs & Workarounds)

Nie pojawił się opis/nazwa przy projekcie budowy znaku

Rozwiązanie: Pojawi się jak skończysz budowę znaku. To samo z latarnią.

Mój statek nagle wylądował na środku oceanu i nie mogę sie stamtąd ruszyć!

Opis: Problem ten występuję gdy rozpoczniesz dokowanie w momencie przeliczania tury pływania statkiem.

Rozwiązanie: Sam sobie z tym nie poradzisz, skontaktuj się z Departamentami Cantr używając linka Kontakt z Departamentami Cantr II, znajdującego się na dole strony z postaciami. Opisz problem podając nazwę zablokowanego statku i imię postaci.

Przeciągamy postać/ciało i mimo, że projekt pokazuje ponad 100% nie możemy go przeciągnąć!

Opis: Problem ten występuję gdy jedna lub więcej postaci biorących udział w przeciąganiu znajduje się poza lokacją (statek samochód) gdzie jest przeciągane ciało/osoba.

Rozwiązanie: Wszystkie osoby przeciągające powinny znajdować się w tym samym miejscu co obiekt przeciągana.

Zablokowany pojazd/budynek - nie można wejść do środka

Opis: W budynku/pojeździe znajduje się za dużo ludzi lub przedmiotów abyś mógł wejść do środka.

Rozwiązanie: Najpierw spróbuj wejść tam pozostawiając wszystkie swoje przedmioty i surowce na zewnątrz. Jeśli to się nie uda, a wiesz, że nie ma tam ludzi oznacza to, że w środku znajduje się jakieś ciało. Należy wtedy skontaktować się z departamentami używając linka Kontakt z Departamentami Cantr II, znajdującego się na dole strony z postaciami i poprosić o usunięcie ciała z pojazdu/budynku podając jego nazwę i inne informacje, które mogą pomóc w zlokalizowaniu problemu.

Zdarzyło się coś jeszcze, co wygląda jak błąd ale nie pasuje do powyższych

Inne błędy mogą być zgłaszane do Działu Programowania na jeden z dwóch sposobów:

  • przy użyciu formularza w grze - po zalogowaniu kliknij link Kontakt z Departamentami Cantr II, znajdujący się na dole strony i opisz problem (możesz to zrobić zarówno po polski jak i po angielsku). Jeśli dotyczy to konkretnej postaci warto podać jej imię i nazwę lokacji gdzie się znajduje.
  • na forum: General Support Forum lub Forum Ogólna Pomoc

Zgłaszając błąd proszę zostawić wystarczającą ilość informacji dla Działu Programowania, by zidentyfikować zagadnienie.Powrót do: strona głowna