Category:Żywność

From Cantr II Wiki
Jump to: navigation, search

(Food)

Właściwości

Żywność to zbierane rośliny i ich owoce lub przygotowywane z różnych produktów potrawy służące do odżywiania się (żywność jadalna) lub leczenia (żywność lecznicza). Poszczególne rodzaje żywności mają właściwości odżywcze (np. marchew) lub lecznicze (np. kukurydza prażona), a niektóre posiadają obydwie te właściwości (np. szarlotka).

Zbieranie

Żywność zbierana może być ręcznie (np. wodorosty) lub za pomocą narzędzi (np. kokosy), a zbieranie niektórych można znacznie przyśpieszyć przy pomocy kombajnu (np. ziemniaki).

Gotowanie

Niektóre rodzaje żywności można przygotować z zebranych lub przetworzonych surowców przy pomocy urządzeń.

Zastosowanie: żywność jadalna

Jeżeli twoja postać posiada w inwentarzu żywność jadalną to raz na dobę automatycznie (nie można tego dokonać ręcznie) się nią odżywia (ok. godz. 20) zjadając odpowiednią ilość i zaspokaja głód. W przypadku braku żywności twoja postać zaczyna być głodna co wpływa na jej sprawność, a po 20 dniach doprowadza do śmierci postaci.

Zastosowanie: żywność lecznicza

W inwentarzu obok ilości i nazwy żywności leczniczej znajduje się ikona z napisem "EAT" po naciśnięciu której pojawia się informacja ile potrzebujesz danej żywności leczniczej do pełnego wyleczenia i możesz wpisać ilość jaką przeznaczasz do zjedzenia. Gdy zatwierdzisz operację odzyskujesz utracone zdrowie stosownie do ilości żywności leczniczej i jej właściwości leczniczych.

Pages in category "Żywność"

The following 3 pages are in this category, out of 3 total.