Stalowy bękart - miecz półtoraręczny

From Cantr II Wiki
Revision as of 09:15, 8 August 2015 by Olocop (talk | contribs) (Created page with "{{InterwikiLink:SteelBastardSword}} {| class="infobox bordered" cellpadding="4" align="right" |- | {{Infobox:Wykonanie | typ = Broń | umiejętność = Produkcja b...")

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search
Interwiki

българскиDeutschEnglishEspañolEsperantoFrançaisItalianoLietuviųLojbanNederlandsPolskaPortuguêsРусскийSuomiSvenskaTürkçe中文

Stalowy bękart - miecz półtoraręczny
BastardSword.jpg
Wykonanie
Typ obiektuBroń
UmiejętnośćProdukcja broni
Czas3 dni
Przedmiotystalowa klinga bękarta - miecza półtoraręcznego, rękojeść
Narzędziamłotek z okrągłą głownią
Urządzeniakowadło
Zużycie i naprawa
Zużycie4 punktów dziennie
20 punktów za dzień używania
Naprawa150 punktów na godzinę
Obiekt przenośny
Właściwości ogólne
Atak37
Wpływ umiejętności60%
Waga140 gramów
Widocznetak


Robiony z przez dodanie stalowej klingi bękarta - miecza półtoraręcznego i rękojeści na kowadle przy pomocy młotka z okrągłą głownią.

Opis i zastosowanie

Termin "bastard" jest używany do wskazania, że nie mieści on się w żadnej z kategorii używanej do normalnej klasyfikacji. W tym przypadku oznacza to, że nie jest ani miecz jednoręczny taki jak gladius i krótki miecz, ani nie jest prawdziwym mieczem dwuręcznym, takim jak długi miecz. Uchwyt jest dłuższy niż jest to konieczne dla jednej ręki, ale nie wystarczająco długi, by uzyskać peły dwuręczny uchwyt. Z tego powodu miecz jest czasem nazywany "półtoraręcznym" mieczem. Chociaż jest niewiele dłuższy niż tradycyjne miecze jednoręczne, dodatkowa dźwignia drugiej ręki sprawia, że jest to bardzo potężna broń. Ulepszone sterowanie uchwytem oferuje większą dokładność. Miecz półtoraręczny jest lepszy od miecza jednoręcznego, podczas gdy waży tylko trochę więcej. Jest o wiele lżejszy niż dwuręczna broń, ale powoduje niemal tyle samo szkód.

Rzeczywiste informacje

Miecz półtoraręczny pojawił się w XIV w. i był popularny przez cały XV w. Popadł w niełaskę, gdy znaczenie szermierki zmniejszyło się w obliczu coraz bardziej potężnych broni dystansowych, takich jak kusza, artyleria i broń palna.