Elektronika

From Cantr II Wiki
Revision as of 17:56, 9 July 2013 by Zidek (talk | contribs) (category)

Jump to: navigation, search
Interwiki

българскиDeutschEnglishEspañolEsperantoFrançaisItalianoLietuviųLojbanNederlandsPolskaPortuguêsРусскийSuomiSvenskaTürkçe中文

Zastosowanie

Nadajniki, odbiorniki i przekaźniki radiowe służą do komunikacji pomiędzy lokacjami, a także niektórymi pojazdami.

Działanie nadajników radiowych

Jeżeli twoja postać znajduje się w pomieszczeniu lub pojeździe, w którym zbudowany jest nadajnik radiowy w menu "Obiekty" pojawia się ikona http://www.cantr.net/graphics/cantr/pictures/button_small_radio.gif po jej naciśnięciu można wpisać częstotliwość wysyłanego sygnału oraz treść wiadomości. Wpisana częstotliwość jest zapamiętywana. Po zbudowaniu nadajnik nastawiony jest na częstotliwość 100. Wszyscy w pomieszczeniu lub pojeździe z nadajnikiem widzą, że używasz urządzenia oraz słyszą treść nadawanej wiadomości.

Działanie odbiorników radiowych

Jeżeli twoja postać znajduje się w pomieszczeniu lub pojeździe, w którym zbudowany jest odbiornik radiowy w menu "Obiekty" pojawia się ikona http://www.cantr.net/graphics/cantr/pictures/button_small_setfreq.gif po jej naciśnięciu można wpisać częstotliwość nasłuchiwania sygnału. Wpisana częstotliwość jest zapamiętywana. Po zbudowaniu odbiornik nastawiony jest na częstotliwość 100. Jeżeli odbiornik znajduje się w zasięgu nadajnika i ustawioną ma tą samą częstotliwość co nadajnik to wszyscy znajdujący się w tym samym pomieszczeniu lub pojeździe słyszą nadawaną wiadomość. Słuchający nie rozpoznają nadawcy.

Działanie przekaźników radiowych

działanie przekaźników radiowych

Przekazują odebrany sygnał radiowy, dotyczy to tylko sygnału nadanego na częstotliwości ustawionej na przekaźniku.
Przykład:
Osady, w których zbudowane są nadajniki (ich zasięg oznaczono kolorem niebieskim i czerwonym), nie mogą porozumieć się bezpośrednio. Przy użyciu przekaźnika wybudowanego w połowie odległości pomiędzy nimi (jego zasięg oznaczono na biało) jest to możliwe.

Częstotliwość

Radio w Cantr posiada 201 zakresów częstotliwości (od 100 do 300). Wiadomość może być przekazana tylko wtedy gdy nadajnik i odbiornik ustawione są na taką samą częstotliwość.

Lista urządzeń radiowych

Nadajniki

Odbiorniki

Nadajniki dla pojazdów

Odbiorniki dla pojazdów

PrzekaźnikiPowrót do: wyposażenie