Žaidimo taisyklės

From Cantr II Wiki
Revision as of 08:10, 2 March 2007 by Amlin (talk | contribs) (Lithuanian translation...)

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search

Šios taisyklės Cantr`e yra prižiūrimos žaidėjų Departamento ir nustatytos Žaidimo Administravimo Tarybos. Žinokite kad žemiau esantis tekstas nėra autoritetingas taisyklių atvaizdavimas, nes šį puslapį gali bet kas redaguoti.

English version (Angliška versija) Polska Wersja (Lenkiška versija)

Pagrindinė Taisyklė

Yra tik viena taisyklė kuri valdo bendravimą tarp veikėjų Cantr II.

Nors kiekvienas žaidėjas gali valdyti keletą veikėjų, tie veikėjai PRIVALO būti atskiri ir skirtingi individai. Tai sukelia keletą pasekmių žaidime:

  • Jūsų veikėjai nėra automatiškai šeima, klanas, gentis, armija, kompanija ar panašiai - netgi nebūtinai draugai. Jie privalo kiekvienas turėti savo nuosavus norus ir tikslus. Jie turi nepažinoti vienas kito tol, kol nesusitinka žaidime. Jeigu nutiktų taip, kad du jūsų veikėjai susitiktų, jie turi elgtis priklausomai nuo kiekvieno norų ir tikslų - geriausia būtų, jei jie elgtųsi taip, tarsi už kitą veikėją žaistų nepažįstamasis. Elgtis, tarsi jūsų veikėjai būtų šeima, suburti jūsų veikėjus į armiją, arba sukurti veikėją tam, kad jis ką nors gamintų ar patarnautų kitam jūsų veikėjui - visa tai yra šios Pagrindinės Taisyklės dalies pažeidimai.
  • Jūsų veikėjai automatiškai nesužino, ką mato ar daro kiti jūsų veikėjai. Jeigu jūs turite veikėją Cantr Mieste, tai tas jūsų veikėjas turi nežinoti, kad Blojto Imperijoj įvyko revoliucija ir nuo šiol ten demokratija iki tol, kol kas nors neatkeliaus iš Blojto iki Cantr Miesto ir to nepraneš, netgi jeigu jūs turite kitą veikėją Blojte. Diskutuoti apie įvykius, kurie įvyko kažkur, bet žinia apie juos žaidime dar neatkeliavo iki jūsų veikėjo, yra šios Pagrindinės Taisyklės dalies pažeidimas.
  • Lygiai jūs negalite sukurti organizacijos, esančios keliose vietovėse, sąžiningai nenukeliavę iš vienos vietovės į kitą - ABC įmonė negali atidaryti biurų Cantr Mieste ir Blojte, kol kas nors iš įmonės narių nenukeliaus iš Cantr Miesto į Blojtą (nemaža kelionė!) tam, kad įkurtų antrą biurą. Organizacijos kūrimas turi vykti žaidime - ne jūsų nuosavų veikėjų arba susitarus su draugais, taipogi žaidžiančiais Cantr II, nebent jūsų veikėjai iš tikrųjų susitiko ir taip susitarė žaidime.
  • Jūs taipogi turėtumėte susilaikyti nuo įvykių, veiksmų koordinavimo ne žaidime su savo draugais, kurie taip pat žaidžia Cantr. Nors tai ir sudėtinga pastebėti, bet yra laikoma sukčiavimu, nes suteikia nesąžiningą pranašumą prieš kitus Cantr veikėjus.

Žaidėjų Departamentas yra tam kad padėtų interpretuoti Pagrindinę Taisyklę. Jeigu jūs nesate tikras, kad kažkas, ką jūs ruošiatės daryti, yra pažeidimas, pirmiausia paklauskite! Jeigu jūs manote, kad kažkas kitas pažeidinėja taisykles, Žaidėjų Departamentas gali ištirti. Su Departamentu galima susisiekti prisijungus prie Cantr ir paspaudus ant nuorodos "Susisiekti su Cantr II Departamentais"

Nors jos ir neapima visos Pagrindinės Taisyklės, keletas paprastų rekomendacijų padeda Žaidėjų Departamentui nagrinėti (galimus) pažeidimus:

  • Negalima turėti daugiau nei vieną veikėją toje pat organizacijoje.
  • Negalima turėti daugiau nei du veikėjus toje pat vietovėje.
  • Negalima prašyti draugų OOC padėti jums kažkuo žaidime ar greitai prisijungti prie Cantr.
  • Negalima mušti to paties veikėjo su keletu savo veikėjų.
  • Negalima dalintis žemėlapiais ar kita žaidime sužinota informacija per OOC kanalus, pavyzdžiui nuosavas internetinis puslapis.

Nors šios taisyklės padeda kaip rekomendacijos, jos jokiais būdais negali pakeisti pačios Pagrindinės Taisyklės. Svarbiausia yra suprasti Pagrindinės Taisyklės dvasią, kuri pagrinde yra apie inscenizavimą. Kai jūs žaidžiate už savo veikėjus, įsivaizduokite kad jais esate ir galvokite iš jų perspektyvos. Jokie veiksmai neturi remtis jūsų, kaip žaidėjo, žiniomis apie kitas vietoves, veikėjus ar žaidimo istoriją, arba bendravimu su kitais žaidėjas OOC. Žaiskite už savo veikėją remdamiesi jo arba jos patirtimi žaidime, kas yra jo arba jos žinios gautos žaidime ir nepamirškite apie jo arba jos asmenybę ir tikslus. Neturi būti skirtumo ar jūsų veikėjas bendrauja su visiškai nepažystamu veikėju ar su kitu jūsų veikėju, ar jums draugiško žaidėjo veikėju.

Keturių dienų taisyklė

Dalis Pagrindinės Taisyklės yra apie tai, kad jums negalima kalbėtis apie žaidimo aplinkybes forume ar pokalbių kanale - ar bet kur kitur - keturias dienas nuo įvykio. Tai yra tam, kad būtų išvengta informacijos nutekėjimo apie užpuolimus ar įdomias žaidimo aplinkybes anksčiau negu žaidėjai galėtų patirti šiuos įvykius savo veikėjais.