Žaidimo taisyklės

From Cantr II Wiki
Revision as of 21:58, 25 February 2013 by Fragola (talk | contribs)

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search
Interwiki

българскиDeutschEnglishEspañolEsperantoFrançaisItalianoLietuviųLojbanNederlandsPolskaPortuguêsРусскийSuomiSvenskaTürkçe中文

Šias taisykles Cantr prižiūri žaidėjų departamentas, o jas nustato žaidimo administravimo taryba. Žinokite, kad žemiau esantis tekstas nėra autoritetingas taisyklių atvaizdavimas, nes šį puslapį bet kas gali redaguoti.

Pagrindinė taisyklė

„Žemėje Cantr, kur šešėliai driekias. Viena Taisyklė valdo visus...“

Yra viena taisyklė, kuri valdo bendravimą tarp veikėjų Cantr II.

Nors kiekvienas žaidėjas gali valdyti keletą veikėjų, tie veikėjai PRIVALO būti atskiri ir skirtingi individai. Tai lemia keletą dalykų:

  • Jūsų veikėjai automatiškai nėra šeima, klanas, gentis, armija, kompanija ar panašiai; jie netgi nebūtinai yra draugai. Jie turėtų turėti kiekvienas savo pomėgius ir tikslus. Jie turėtų nepažinoti vienas kito tol, kol nesusitinka žaidime. Jeigu du jūsų veikėjai bendrauja, jie turėtų elgtis, rūpindamiesi tik savo pomėgiais ir tikslais – geriausia būtų, jei jie elgtųsi tarsi su kitu veikėju žaisti nepažįstamas žmogus. Jūsų veikėjų apibūdinimas kaip šeimos, visų veikėjų subūrimas į armiją arba veikėjo sukūrimas tik tam, kad jis ką nors gamintų ar patarnautų kitam jūsų veikėjui – visa tai yra šios pagrindinės taisyklės dalies pažeidimai.
  • Jūsų veikėjai automatiškai nesužino, ką matė ar darė kiti jūsų veikėjai. Jeigu turite veikėją mieste, kitas jūsų veikėjas neturėtų žinoti, kad kitame mieste įvyko revoliucija ir dabar ten įsigaliojo demokratija tol, kol kas nors neatkeliavo ir nepranešė naujienų. Diskusijos apie įvykius, kurie įvyko kitur, o žinia apie tai žaidime dar neatkeliavo iki jūsų veikėjo, yra šios pagrindinės taisyklės dalies pažeidimas.
  • Lygiai taip pat, organizacija, esanti keliose vietovėse, neturėtų egzistuoti, jei keletas jos narių sąžiningai nenukeliavo iš vienos vietovės į kitą. ABC įmonė neturėtų atidaryti biurų dviejuose miestuose, kol kas nors nenukeliauja į kitą miestą atidaryti antrojo biuro. Organizacijos kūrimas turėtų vykti žaidime, o ne tarp jūsų veikėjų ar susitarus su draugais realybėje, kurie irgi žaidžia.
  • Taip pat turėtumėte susilaikyti nuo įvykių organizavimo su draugais, kurie žaidžia Cantr, už žaidimo ribų. Nors ir sunku pastebėti, bet tai yra laikomas sukčiavimu, nes suteikia nesąžiningą pranašumą prieš kitus Cantr veikėjus.
  • Jūsų veikėjas neturėtų turėti kilmės istorijos, apibūdinančios laiką prieš veikėjo gimimą. Veikėjai gali turėti bruožus ir netgi gali elgtis taip, tarsi turėtų kilmės istoriją, tačiau tai neturėtų būti skelbiama kitiems veikėjams. Jei taip elgsitės, greičiausiai jūsų veikėją palaikys pamišėliu.

Žaidėjų departamentas yra čia tam, kad padėtų interpretuoti pagrindinę taisyklę. Jei nesate tikri, kad kažkas, ką ruošiatės daryti, yra pažeidimas, pirmiausia paklauskite! Jei manote, kad kažkas ktias pažeidžia taisykles, žaidėjų departamentas gali tai ištirti. Su departamentu galite susisiekti, naudodami „Susisiekti su Cantr II departamentais“ formą, kurią rasite pagrindiniame puslapyje arba prisijungę.

Nors šios ir neapima pagrindinės taisyklės, keletas paprastų rekomendacijų padeda žaidėjų departamentui nagrinėti (galimus) pažeidimus:

  • Negalima turėti daugiau nei vieno veikėjo vienoje organizacijoje.
  • Negalima turėti daugiau nei dviejų veikėjų vienoje vietovėje.
  • Negalima prašyti draugų OOC padėti jums žaidime arba greitai prisijungti prie Cantr.
  • Negalima pulti to paties veikėjo su keliais savo veikėjais.
  • Negalima dalintis žemėlapiais ar kita žaidime sužinota informacija OOC kanalais, pavyzdžiui, savo tinklalapyje.

Nors šios taisyklės yra tik rekomendacijos, reikia pabrėžti, kad jos nepakeičia pagrindinės taisyklės. Svarbiausia suprasti pagrindinės taisyklės prasmę, kuri iš esmės yra apie žaidimą vaidmenimis. Kai jūs žaidžiate už savo veikėjus, įsivaizduokite, kad įlendate į jų kailį, ir žiūrėkite į viską jų akimis. Jokie jūsų veikėjų veiksmai neturi remtis jūsų, kaip žaidėjo, žiniomis apie kitas vietoves, veikėjus ar žaidimo istoriją arba bendravimu su kitais žaidėjais OOC. Žaiskite už savo veikėją, remdamiesi jo ar jos patirtimi, žiniomis, asmenybe ir pomėgiais žaidime. Neturėtų būti skirtumo, ar jūsų veikėjas bendrauja su visiškai nepažįstamu, ar kitu jūsų veikėjų, ar draugiško žaidėjo veikėju.

Keturių dienų taisyklė

Dalis pagrindinės taisyklės sako, kad jums negalima kalbėti apie bet kokias žaidimo aplinkybes forume, pokalbių kanale ar bet kur kitur keturias dienas po įvykio. Ši taisyklė leidžia išvengti informacijos nutekėjimo apie planuojamus užpuolimus ar įdomias žaidimo aplinkybes anksčiau nei žaidėjai galėtų patirti šiuos įvykius savo veikėjų akimis.

Lytinių santykių be vienos pusės sutikimo taisyklė

Žaidimo administravimo taryba priėmė taisyklę dėl lytinių santykių be vienos pusės sutikimo (išprievartavimo, seksualinio užpuolimo ir pan.) atžaidimo. Žaidėjas, kuris nori, kad jo veikėjas naudotų prievartą prieš kitą veikėją PRIVALO gauti žaidėjo, valdančio auką, sutikimą OOC, prieš pradėdamas bet kokius veiksmus. Jei sutikimas nėra gaunamas, lytinių santykių negali atžaisti. Jei užpuolikas tęsia įvykį be žaidėjo, valdančio auką, sutikimo, bus imtasi griežtų drausminančių veiksmų. Platesnį paaiškinimą galite rasti forume.

Užsienio kalbos taisyklė

Pradžioje jūsų veikėjas žino tik tą kalbą, kurios regione gimė. Veikėjai gali išmokti kitų kalbų, jei jie girdėjo jas žaidime ir vaidino mokymosi procesą bent 40 dienų. Tai neleidžia daugiakalbiams žaidėjams turėti per didelį pranašumą prieš žaidėjus, kurie kalba tik viena kalba.

Ypatingos rekomendacijos

Cantr veikėjai yra žmonės (arba kiek įmanoma žmonės, kaip diktuoja žaidimo mechanizmas). Tai palieka daug interpretavimo laisvės žaidėjams. Tai neskirta pradėti teismo prieš veikėjus, kurie laikomi žmonėmis su egzotinėmis savybėmis (keista plaukų spalva, deformacijomis, genetinėmis ligomis ir t. t.). Tai priemonė, kuri leidžia žaidėjų departamentui sustabdyti aštuoniarankius milžinus ir kitokius panašius kraštutinumus.