Difference between revisions of "Polska Wersja"

From Cantr II Wiki
Jump to: navigation, search
m (Reverted edits by Jos (Talk); changed back to last version by Mattan)
Line 1: Line 1:
http://www.cantr.net/
+
{{Main_page_index}}
 +
Witamy w Cantr II Wiki! Poniższe strony powinny wam pomóc w nauce jak grać, co robić, wyjaśnić zasady gry, a także pomóc w przetrwaniu i rozwoju w świecie Cantr. Podobnie jak Wikipedia, strony  Cantr Wiki dostępne są dla każdego i każdy może umieścić tu swoje pomysły, jak również nanieść konieczne poprawki bądź uzupełnienia. Warto również spojrzeć do [[Int_emotes|listy emotikon]], która pomoże Ci zrozumieć podstawowe czynności postaci innych stref językowych.
 +
 
 +
'''Należy jednak pamiętać o obowiązywaniu Najważniejszej Zasady. Cantr Wiki może dostarczać wiedzy poza postaciowej (tzw. OOC), ale z zastrzeżeniem, że NIE MOGĄ być w niej umieszczane historie graczy, ich imiona, nazwy miejsc czy mapy. Poza tym postacie nie mogą mówić w grze nic na temat wiki ani cytować po prostu z niej, ponieważ wiki jest poza grą i postacie nie wiedzą o jej istnieniu. Sugestia od doświadczonych graczy: "To, że wiki istnieje, nie oznacza również, że każda postać wie wszystko, co w niej jest. Wiki jest narzędziem, które ma pomóc graczom w tworzeniu życia ich postaci."'''
 +
 
 +
Kliknij na poniższych łączach, by uzyskać więcej informacji:
 +
* Podstawowe informacje:
 +
** [[Zasady Gry]]
 +
** [[Kluczowe Sprawy]]
 +
** [[Twój pierwszy dzień w Cantr]]
 +
** [[Dynamika Gry]] - uniknij rozczarowania czytając tę sekcję!
 +
** [[Mechanika Gry]] - jak używać interfejsu, przycisków, automatycznych funkcji, itp.
 +
** [[Znane błędy]] - lista błędów, które można spotkać w grze.
 +
* Cantr:
 +
** [[Wyposażenie]] - wszystko o [[maszyny|maszynach]], [[narzędzia|narzędziach]], [[pojazdy|pojazdach]], [[broń|broni]] itp.
 +
** [[Ubrania]] - co twoje postacie mogą na siebie włożyć i jak to uszyć.
 +
** [[Budynki]] - jakie mogą być zbudowane i do czego służą.
 +
** [[Surowce]] - to co jest potrzebne do produkcji.
 +
** [[Zwierzęta]] - co można upolować lub co zapoluje na twoją postać.
 +
** [[Umiejętności]]
 +
** [[Czas]] ang. [[Time]] - zasady upływu czasu.
 +
* Twórcy gry:
 +
** [[Tło Gry]]
 +
** [[Zespół Cantr]]
 +
** [[Finanse Gry]]
 +
* Cantr Wiki
 +
** [[Szablony artykułów]]

Revision as of 20:18, 17 August 2009

Interwiki

българскиDeutschEnglishEspañolEsperantoFrançaisItalianoLietuviųLojbanNederlandsPolskaPortuguêsРусскийSuomiSvenskaTürkçe中文

Witamy w Cantr II Wiki! Poniższe strony powinny wam pomóc w nauce jak grać, co robić, wyjaśnić zasady gry, a także pomóc w przetrwaniu i rozwoju w świecie Cantr. Podobnie jak Wikipedia, strony Cantr Wiki dostępne są dla każdego i każdy może umieścić tu swoje pomysły, jak również nanieść konieczne poprawki bądź uzupełnienia. Warto również spojrzeć do listy emotikon, która pomoże Ci zrozumieć podstawowe czynności postaci innych stref językowych.

Należy jednak pamiętać o obowiązywaniu Najważniejszej Zasady. Cantr Wiki może dostarczać wiedzy poza postaciowej (tzw. OOC), ale z zastrzeżeniem, że NIE MOGĄ być w niej umieszczane historie graczy, ich imiona, nazwy miejsc czy mapy. Poza tym postacie nie mogą mówić w grze nic na temat wiki ani cytować po prostu z niej, ponieważ wiki jest poza grą i postacie nie wiedzą o jej istnieniu. Sugestia od doświadczonych graczy: "To, że wiki istnieje, nie oznacza również, że każda postać wie wszystko, co w niej jest. Wiki jest narzędziem, które ma pomóc graczom w tworzeniu życia ich postaci."

Kliknij na poniższych łączach, by uzyskać więcej informacji: